ORGANIZATOR

Fundacja Jazzu Tradycyjnego z siedzibą w Gliwicach, której nadrzędnym celem działalności jest ratowanie zagrożonego dziedzictwa kulturowego jakim jest Jazz Tradycyjny. Poprzez rozwój, promocję oraz upowszechnianie najstarszych jazzowych styli, a także poprzez jazzową edukację i rozwój muzyczny młodego człowieka fundacja dąży do zachowania i przetrwania wymierających, archaicznych gatunków Jazzu.

Dotychczasowa działalność fundacji to muzyka na żywo; to ponad 9 tysięcy widzów; to gwiazdy, soliści, zespoły i orkiestry z Polski, Europy, Nowej Zelandii; to koncerty klubowe, plenerowe, kolędowe; to cykl koncertów pn. „Spotkania z Jazzem Tradycyjnym”; to współorganizacja cyklu koncertów plenerowych pn. „Muzyczny Rynek”; to koncerty z udziałem jednego z czołowych trębaczy Nowej Zelandii Vaughn Robertsa & Milian Orkiestry; to koncerty „Tribute to Sinatra” w wykonaniu Wojciecha Myrczka i FJT Orchestra; to cykliczne, comiesięczne Happy Jazz Sessions, czyli Jam Sessions w starych, jazzowych stylach; to koncert muzyki polskiej połączony z wydaniem albumu live zespołu Enerjazzer z udziałem wybitnego pianisty Wojtka Kamińskiego; to projekt pn. „Happy Jazz for Onco” czyli koncerty charytatywne dla pacjentów Centrum Onkologii-Instytut w Gliwicach.

Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest” jest największym przedsięwzięciem fundacji, które poważnie wpisuje się w mapę jazzowych festiwali w Polsce. Festiwal dwukrotnie uplasował się na trzecim miejscu, jako polskie, jazzowe wydarzenie koncertowe w „Jazz Plebiscyt” miesięcznika JazzPRESS (2017, 2018) oraz jest wysoko notowany w ankiecie „Jazz Top” prestiżowego czasopisma Jazz Forum.

Więcej o fundacji: TUTAJ