HAPPY ZOOM 2021

To druga wystawa fotografii związanej z Jazzem Tradycyjnym zorganizowana w ramach PHJF, na której będzie można podziwiać jazzmanów tradycjonalistów w koncertowym czasie pracy.

Wystawę będzie można obejrzeć w gościnnych pomieszczeniach Kawiarenki Zamkowej w Gliwicach, przy ulicy Bankowej 11, dzięki wspaniałej i otwartej na świat kultury i sztuki gospodyni, pani Katarzynie Majchrzyk.

Od dnia 6 września br. wystawa będzie dostępna szerokiej publiczności i potrwa do 30 września.

Swe prace zaprezentują:

Łukasz Nowak

W pracy chemik technolog, prywatnie mąż i ojciec, hobbystycznie fotograf, miłośnik transportu kolejowego i przyrody. Od ponad dekady pozytywnie zakręcony klimatami Jazzu Tradycyjnego. Nadworny fotograf-wolontariusz Fundacji Jazzu Tradycyjnego. Jego zdjęcia można znaleźć nie tylko na stronach fundacji i festiwalu, lecz również na witrynach polskich i zagranicznych zespołów dixie. Bezustannie poszukuje kadru idealnego.

Piotr Bukartyk

Rocznik 1968. Fotografia stanowi jego hobby. Na co dzień zajmuję się tworzeniem, promocją i reklamą wydarzeń kulturalnych. Z racji belferskiego wykształcenia znajduje również zajęcie, jako nauczyciel akademicki. W wolnym czasie gra na perkusji z przyjaciółmi i sprawia mu to równie wielką przyjemność, jak fotografia. Choć bardzo lubi fotografować, to nie nazwałby się fotografem, lecz raczej dokumentalistą, gdyż fotografowanie leży w zakresie wykonywanej przez niego pracy. Jak sam mówi: „Fajnie jest zmienić pracę w hobby, bo podobno wtedy się nie pracuje.” Podobno…

Anna Kalamala

Urodzona w Zabrzu, lecz od zawsze związana z Gliwicami. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia w klasie fortepianu. Na co dzień lektor języka angielskiego. Pasjonuje się muzyką, literaturą, fotografią i kinematografią. Spędza wolny czas w sali kinowej, lub koncertowej. Podczas wystawy sztuki współczesnej „Zadośćuczynienie” (2014) zaprezentowała swoje wiersze
z tomików poezji „Sen” i „Kobra”. Od kilku lat łączy pasje do fotografii i muzyki fotografując artystów w trakcie koncertów. To trans, w którym najlepiej się odnajduje. Swe prace prezentowała na wystawie „Znakomitości współczesnej sceny” w Gliwicach.

Wystawa czynna: wt-pt: 10.00-18.00, so-nd: 11.00-19.00, pon: nieczynne.