AKTUALNOŚCI

Rozmowa z Adamem Solskim, dyrektorem PHJF.

https://katowice.tvp.pl/72418835/aktualne-slaskie-o-kulturze-1092023

*   *   *

Szanowni Państwo,

Zapraszam na VIII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest 2023”, który odbędzie się w dniach 9 września br. (amfiteatr, Gliwice, ul. Przedwiośnie 1) oraz 10 września (Narodowy Instytut Onkologii, Gliwice, Armii Krajowej 15).

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie brytyjska wokalistka Chloe Taylor, która wystąpi z gliwicką grupą Enerjazzer.

Wykonawcy: Boba Jazz Band (PL), Dixie Tiger’s Band (PL), Old Boys Band (PL), Enerjazzer (PL) & Chloe Taylor (GB) oraz grupa taneczna Rock Time Gliwice (PL) i grupa mażoretek MDK z Gliwic.

Odbędzie się też tradycyjna, nowoorleańska Parada Dixie ulicami miasta i Jam Session.

Po raz czwarty w ramach festiwalu zostanie zaprezentowana wystawa fotografii związanej z Jazzem Tradycyjnym „Happy Zoom 2023” (Dom św. Jacka, Gliwice, ul. Przedwiośnie 3 – obok amfiteatru).

Po kilkuletniej, pandemicznej przerwie zostaną zorganizowane koncerty dla pacjentów Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Bez względu na pogodę zapraszam do wspaniałej, wspólnej zabawy.

Szczegóły w zakładce „Festiwal 2023”.

Na wszystkie, festiwalowe wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Adam Solski (dyrektor festiwalu)

*   *   *

Szanowni Państwo,

VII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest 2022” przeszedł do historii.

Dziękuję Włodarzom miasta Gliwice za finansowanie naszego festiwalu, darczyńcom i sponsorom za nieocenione wsparcie oraz partnerom i patronom za współpracę.

Dziękuję też niezastąpionym realizatorom, wytrwałym wolontariuszom i publiczności, na którą zawsze można liczyć.

Adam Solski (dyrektor festiwalu)

*   *   *

Szanowni Państwo,

Zapraszam na VII Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Fest 2022”, który odbędzie się w dniu 3 września br. w amfiteatrze, w Gliwicach (ul. Przedwiośnie 1).

Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu będzie wybitny trębacz z Nowej Zelandii Vaughn Roberts, który wystąpi z gliwicką grupą Enerjazzer oraz 17-osobowym big-bandem FJT Orchestra.

Pozostali wykonawcy to: Happy Jazz Band (PL), RB Dixie Five (PL), Playing Family (PL) oraz grupa tańca swingowego Swing City Katowice (PL) i grupa mażoretek DK Chwałowice z Rybnika.

Odbędzie się też tradycyjna, nowoorleańska Parada Dixie ulicami miasta i Jam Session.

Po raz trzeci w ramach festiwalu zostanie zaprezentowana wystawa fotografii związanej z Jazzem Tradycyjnym „Happy Zoom 2022”.
W tym roku pod nazwą „Coda” pświęcona będzie tradycjonalistom, którzy odeszli.

Niestety, po raz kolejny sytuacja epidemiologiczna nie pozwala na zorganizowanie koncertów dla pacjentów Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Bez względu na pogodę zapraszam do wspaniałej, wspólnej zabawy.

Szczegóły w zakładce „Festiwal 2022”.

Adam Solski (dyrektor festiwalu)

*   *   *

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informuję, iż „Polish Happy Jazz Fest” po raz drugi z rzędu uplasował się na trzecim miejscu, jako polskie, jazzowe wydarzenie koncertowe w „Jazz Plebiscyt 2018” miesięcznika JazzPRESS oraz został wysoko oceniony w ankiecie „Jazz Top 2018” prestiżowego czasopisma Jazz Forum.

W ten sposób festiwal poważnie wpisuje się w mapę jazzowych festiwali w Polsce. 

Dziękuję wszystkim głosującym.

Adam Solski (dyrektor festiwalu)

*   *   *