HAPPY ZOOM 2020

.

.

W tym roku po raz pierwszy w ramach „Polish Happy Jazz Fest” zostanie zaprezentowana wystawa fotografii związanej z Jazzem Tradycyjnym pn. „Happy Zoom”. Będzie można podziwiać muzyków parających się starymi, jazzowymi stylami.

Wystawę będzie można obejrzeć w gościnnych pomieszczeniach Kawiarenki Zamkowej w Gliwicach, przy ulicy Bankowej 11, dzięki wspaniałej i otwartej na świat kultury i sztuki gospodyni, pani Katarzynie Majchrzyk.

Od dnia 5 września br. wystawa będzie dostępna szerokiej – oczywiście w ramach obowiązujących przepisów epidemiologicznych – publiczności i potrwa do 30 września.

Swe prace zaprezentują:

.

.

Adam Wrodarczyk

Urodził się 22.11.1949 w Radzionkowie. Na potrzeby wystawy wybrał i przygotował portrety jazzmanów tradycjonalistów wykonane na festiwalach w Rybniku, Gliwicach Częstochowie i Radomiu w latach 2017-2019.

Uważa, iż festiwale i koncerty to spotkania miłośników jazzu tradycyjnego, zarówno tych wykonujących jak i odbierających tę samą muzykę, to wspólnota ludzi, którzy są optymistami i dla których wiek nie ma znaczenia. Z pieczołowicie dobranych zdjęć emanuje pozytywne nastawienie do życia, które jego zdaniem prosto z kadrów spłynie na widzów.

.

.

Łukasz Nowak

W pracy chemik technolog, prywatnie mąż i ojciec, hobbystycznie fotograf, miłośnik transportu kolejowego i przyrody. Od dziesięciu lat pozytywnie zakręcony klimatami Jazzu Tradycyjnego, a od pięciu lat związany z Fundacją Jazzu Tradycyjnego, jako fotograf-wolontariusz.

Jego zdjęcia można znaleźć nie tylko na stronach fundacji, lecz również na witrynach polskich i zagranicznych zespołów dixie. Bezustannie poszukuje kadru idealnego.