HAPPY ZOOM 2022

Wystawa Fotografii Jazzu Tradycyjnego pt. „Coda”

„Coda” to tytuł trzeciej wystawy Happy Zoom, poświęconej polskim tradycjonalistom, którzy odeszli, by zagrać w nieziemskiej jazzowej orkiestrze.

Coda w muzycznym języku oznacza zakończenie, zatem to nie koniec, tylko wymiar, który trwa i trwał będzie tak długo jak długo będziemy o nich pamiętali.

Wspaniali muzycy i ludzie. Większość poznałem osobiście i z większością miałem przyjemność wspólnie muzykować, a wszystkich podziwiać i oklaskiwać.

Na tegorocznej wystawie będzie można zobaczyć jazzmanów z różnych muzycznych środowisk i zespołów. Wśród nich Jacka Mazura, twórcę „Baszta Jazz Festiwal”, czy też  największego polskiego tradycjonalistę, wieloletniego lidera zespołu „Old Timers” Henryka Majewskiego, którego zdjęcie pozyskałem dzięki zabiegom Jurka Więckowskiego i Pawła Brodowskiego oraz przychylności autora Pawła Karpińskiego.

Autorami zdjęć na tegorocznej wystawie są: Łukasz Nowak, Marek Klimurczyk, Leszek Pilichowski, Paweł Karpiński i Marek Karewicz.

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 4 września 2022 roku o godzinie 17.00, a już dnia następnego wystawa będzie dostępna szerokiej publiczności i potrwa do 30 września.

Wystawa czynna: wt-pt: 10.00-18.00, so-nd: 11.00-19.00, pon: nieczynne.

Serdecznie zapraszam,
Adam Solski (dyrektor festiwalu)